Uygulama & Açık Kaynak

ApiPrime Play Store

Google Play Uygulaması
Ücretsiz İndirin

@apiprime Github

Yandex Toplu Mail Gönderici
Ücretsiz İndirin

Dijital Pazarlama ve SEO İpuçları

Diğer yazılarımızda dijital pazarlamayı ve metotlarını anlatmıştık. Şimdi ise dijital pazarlamayla birlikte SEO ipuçlarını anlatacağız… Yazılarımızda dijital pazarlamanın size hem daha fazla potansiyel müşteri, daha fazla etkileşim ve daha fazla kazanç sağlayacağını açıklamıştık. Peki SEO’nun bununla ne ilgisi var? Şöyle söyleyelim. Dijital pazarlama ile sağladığınız müşterileri aynı zamanda SEO yardımıyla da kazanabilirsiniz. Yani kaliteli bir anahtar kelime tercihi Google tarafından sitenizin en üst sıralarda gösterilmesi için yeterli olacaktır. Aynı zamanda anahtar kelimenin ne olduğu kadar, ne kadar kullanılacağı da önemlidir. Çünkü anahtar kelimeyi fazla kullanırsanız, o kelime Google tarafından sıradan bir kelimeymiş gibi algılanır. Sonuçta adı üstünde anahtar kelime…

SEO Seçimi

SEO anahtar kelime seçimi çok önemlidir. Öyle ki yazılarınız ne kadar güzel olursa olsun, yanlış bir anahtar kelime seçimi size hiç etkileşim aldırmaz. SEO seçimini Google’da en çok aratılan konunuzla ilgili kelimelerden oluşturabilirsiniz. Bu sizi diğer sitelerin önüne geçirerek ilk sıralarda çıkmanızı sağlayacaktır.

Site İçi URL Seçimi

SEO puanınızı artıracak bir diğer şey ise site içinde kullanacağınız URL seçimlerinin iyi olmasıdır. Ne kadar düzenli bir URL oluşturursanız, sitenize o kadar organik takipçi gelecektir. Kısa bir örnek oluşturacak olursak:

Sitenizi alanadı.com/dijital-pazarlama-ve-seo-ipuclari şeklinde yaparsanız daha iyi görünür ve Google tarafından algılanması kolay olacağı için sitenizi öne çıkarır. Bu da tabii ki sizi olumlu etkiler.

Etiketler

Kullanacağınız etiketler hem satacağınız ürünler açısından, hem de sitenizin reklamı açısından oldukça önemlidir. Konuyla alakasız etiketler paylaşmak sizi Google tarafından geri sıralara iter. Tabii ki böyle bir şeyin olmasını istemeyiz. Ancak etiketlere koyacağımız birkaç SEO anahtar kelimesi sitemizin ulaşılabilirliğini önemli bir derecede arttıracaktır.

Dijital Pazarlama Metinlerinizi Anahtar Kelimeye Göre Ayarlamalısınız

En önemli konulardan biri de metinlerinizi anahtar kelimelere göre kurmaktır. Anahtar kelimeleri önceden belirlemelisiniz ve yazacağınız dijital pazarlama metnini anahtar kelimelere göre inşa edersiniz. Aksi halde anahtar kelimeleri metin içinde alakasız yerlere koyarsanız bu da sitenizin ulaşılabilirliğini olumsuz yönde etkileyerek arama motorlarında sizi arka plana atar.